מה עושים כשכל המסעדות הטבעוניות נסגרות?

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

נוב 11, 2022

אחת אחת, הולכות ונסגרות עוד ועוד מסעדות טבעוניות. חלקן היוו אתר עלייה לרגל עבור רבים, אחרות היו לשם דבר ונודעו בכל הארץ כך שגם הגיעו אליהן לקוחות מרחבי כל הארץ אבל עכשיו נדמה שמה שקורה הוא כבר בלתי ניתן להפיכה.

J17 – האם זה הסוף?

J17, מסעדה טבעונית ידועה ואהובה שהגישה לא מעט מאכלים אהובים על טבעונים, עתידה להיסגר. המסעדן, אסף אינגבר, מספר כי המסעדה נקלעה לקשיים כלכליים וכתוצאה מכך ככל הנראה עתידה להסתדר.

ב-j17    מגישים המבורגרים טבעוניים, מאכלים ביתיים ואחרים. בתקופת הקמתה וגם חודשים רבים לאחר מכן, J17 עבדה כראוי והגיעו אליה לא מעט לקוחות במהלך השנה. ואולם, עם כניסת הקורונה נראה שהמסעדה חטפה כמה מהלומות ועתה, שנתיים לאחר מכן, היא עתידה להיסגר באם לא תשמור על תפוצה רחבה.

אמנם אסף לא העלה פוסט בנושא ולא פרסם את הצפי האפשרי של סגירת המסעדה אולם כן ביקש מהלקוחות וממכרים להגיע למסעדה על מנת שהיא לא תיסגר. למרות ניסיונותיו של אינגבר להימנע מהתקשורת בנושא הזה, נראה שהידיעה גלשה מבין המכרים הקרובים של אסף גם למעגלים הרחוקים יותר.

הטקטיקה: הזמנת סלבס

אינגבר עצמו אומר שמדובר בהדלפת מידע לא רצויה ושלמעשה, הוא בעצמו כלל לא תכנן לפרסם את המחשבה על סגירה של המקום. כך, אינגבר פנה אל ידוענים ואנשים בעלי השפעה על מנת שיגיעו לאכול במסעדה. לדבריו, הגעתם של סלבס למסעדה היא מה שהביא לתפוסת לקוחות גבוהה רוב ימי השנה. עם זאת, עם נטישתם של הסלבס את המקום – גם האורחים האחרים פסקו מהגיע. בין הידוענים אליהם פנה אינגבר נמצאים ישראלים וגם כוכבים ממדינות העולם.

טבעונים ונהנים?

אינגבר עצמו ביקש להגשים חלום ולשלב בין שני התחומים שהוא מאמין בהם: טניס ובריאות. הטבעונות, כך העיד בעצמו, סייעה משמעותית לשיפור ההישגים הספורטיביים כך שיכולתי לרשום לא מעט הצלחות הודות לכך.

למרבה הצער, הקורונה הביאה איתה הפתעות שאיש לא יכול היה לצפות. כך, אם בהתחלה האורחים פוצצו את המקום הרי שלאט לאט הוא הלך והתרוקן. כמו עם 416, גם J17 בסכנת סגירה ובעוד שבמסעדת 416 הסוף היה טוב הודות לפתיחת דוכן בקניון במקום הסניף המוכר, כאן עדיין לא ידוע מה יהיה גורלה של המסעדה ולמעשה, אינגבר עצמו כבר החל לשווק את המקום למכירה, לשלם משכורות אחרונות לעובדים, לקפל את הציוד ולתכנן עזיבה.

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות