חשוב להכיר את התסמינים והתופעות של גמילה מקנאביס

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

נוב 28, 2021

מדוע אנשים בוחרים להיגמל מקנאביס? האם תהליך הגמילה מלווה בתופעות לוואי ותסמינים כלשהם? חשוב להכיר את הסימנים של גמילה מקנאביס על מנת לנסות להימנע מתסמינים אלו, וחשוב לזכור שרק חלק יחסית קטן מהנגמלים חווים תסמני גמילה קיצוניים המצריכים התערבות תרופתית.

נסיגה יכולה לגרום לך להרגיש מדוכא, עצבני וחרד, אבל לאחר כ-שבועיים-שלושה, התסמינים האלו אמורים להיהפך לפחות מורגשים ופחות חמורים. זה גם יכול לגרום לך לרצות להישאר במיטה כל היום או לאכול יותר מדי בגלל חוסר תיאבון, מה שחולף לאחר כשבועיים בממוצע. תסמין הגמילה השכיח ביותר הוא נדודי שינה, וזה הגיוני מכיוון שהתגובה הטבעית של הגוף כאשר הגוף שלך כבר לא מכיל קנבינואידים, היא תגובת "הילחם או ברח" שגורמת לעלייה ברמות האדרנלין והקורטיזול.

מדוע גמילה מקנאביס מפעילה מנגנון "מלחמה" בגוף ובנפש?

אם תחשבו על זה, גמילה מקנאביס מכניסה את האדם למצב לא מוכר, משהו חדש. אתם בעצם מפסיקים להזין את הגוף ואת הנפש בחומר מאוד מוכר, מה שמכניס את הגוף ואת הנפש לחרדות. הגוף והנפש ינסו להבין כיצד להתמודד עם המצב החדש הזה, שכל כך לא מוכר להם.

בעקבות הגמילה מקנאביס, הגוף ייכנס למצב של "FIGHT OR FLIGHT" ויבחר בצד של FIGHT. מצב של כביכול "לחימה", זהו מצב שהגוף מנסה להבין כיצד להתמודד עם תנאי המחייה החדשים שהחלטתם להציב לו – גמילה מקנאביס. כתוצאה מכך, אנשים מוצאים את עצמם ללא שינה משמעותית במהלך הלילה, לעיתים הם נרדמים רק בשעות של לפנות הבוקר.

מה היא בעצם גמילה מקנאביס?

בסופו של דבר, גמילה מקנאביס היא הפרעה פיזית ונפשית שיכולה להתרחש כאשר מישהו מפסיק להשתמש בקנאביס לתקופה ממושכת או באופן מידי. כשמופיעים הקשיים האלו, טוב שיש לצידכם את התמיכה הנפשית והחמה שאתם צריכים. אם בעייתי עבורכם לקבל את התמיכה הזו בקרב סביבתכם הטבעית (שכוללת כנראה גם חברים שמשתמשים בקנאביס), אתם יכולים לקבל את התמיכה הזו אצל מכון גמילה מקנאביס.

שווה לקרוא: גמילה מסמים – מה כדאי לדעת?

סיוע של מכון גמילה מקנאביס

אם אתם צריכים סיוע של מכון גמילה מקנאביס, אנחנו ממליצים לכם לקיים פגישת היכרות עם הצוות המטפל במכון. תוכלו לקבל מידע נוסף, להכיר אנשים שחולקים אתכם את אותו הרקע, לשמוע על שיטות טיפול שונות ועוד. כך תוכלו לקבל מושג יותר ברור לגבי התהליכים שאנשים עוברים במכונים מהסוגים האלו. בסופו של דבר, רבים וטובים כמוכם כבר עברו את הדרך הזאת בהצלחה.

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות