הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום – מה זה בכלל?

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

נוב 28, 2021

בשנים האחרונות אנחנו שומעים המון על טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום, שמוצעים לצד טיפולי הסרת שיער בלייזר. למרות שכולנו מכירים את המונח אינפרא אדום, רבים מאיתנו לא מבינים באמת איך זה עובד ומה זה אומר. במאמר זה ננסה להיכנס לקרביים של הטכנולוגיה המשוכללת הזו ולהבין איך בסופו של דבר אנחנו נפטרים כך מהשיער המיותר.

מה זה בעצם אינפרא אדום?

מכשירי האינפרא אדום מייצרים למעשה קרני אור בעלות גלים משתנים. מתוך שלל הקרניים קרן אינפרא אדום אחת נשארת יציבה ולא משתנה. כאשר המטפל מכוון את מכשירי האינפרא אדום אל איזור העור והשיער, נפלטים הבזקי אור חזקים שהופכים לחום. האנרגיה החמה הזאת נוגעת בזקיק השערה, מחממת אותו ובסופו של דבר עוצרת את צמיחתו ולמעשה משמידה אותו. כתוצאה מכך ניתן בסופו של דבר, לאחר מספר טיפולים משתנה מאדם לאדם, להנות מעור חלק ומטופח.

כיצד מבוצע טיפול אינפרא אדום להסרת שיער?

טיפול של הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום דומה מאד להסרת שיער בלייזר. מדובר בסדרת טיפולים, בדרך כלל בין שבעה ל-10 טיפולים בממוצע. בכל מפגש מגיע המטופל לחדר הטיפולים שם הוא שוכב על מיטת הטיפול. הדבר הראשון שעושה המטפל הוא לגלח את האיזור ממנו מסירים את השיער, ממש כמו בטיפולי הסרת שיער בלייזר. לאחר מכן, מורח המטפל ג'ל שמאלחש את האיזור ומעליו מוצמד ניילון. לאחר המתנה קצרה מתחיל הטיפול, מוסר הניילון ונמרח ג'ל קירור שמונע כוויות וחום. המטפל עובר עם מכשיר האינפרא אדום על איזור הטיפול מספר פעמים. לאחר שסיים, נמרחת משחת הרגעה.

תהליך טיפול הסרת שיער באינפרא אדום אורך בין חצי שעה לשעה, בהתאם למקום הטיפול. בסוף הטיפול יחוש המטופל אי נוחות קלה באיזור ממנו הוסרו השיערות, מעין תחושת נמלול ועיקצוץ. בנוסף, ייתכן ותהיה אדמומיות קלה. על הטיפול הזה חוזרים מספר פעמים במספר מחזורים, בהתאם לסוג השיער, גוון העור והאיזור בו מבוצע הטיפול. זאת כדי להבטיח שהתוצאות יהיו הכי טובות שאפשר.

בין הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום לבין הסרת שיער בלייזר

בעוד שטכנולוגיית האינפרא אדום כובשת לאט לאט את עולם האסתטיקה, עדיין רבים מעדיפים לבחור בהסרת שיער בלייזר – השיטה המוכרת, הבטוחה ולעיתים קרובות גם הזולה יותר. אז מה ההבדל בעצם בין טכנולוגיית האינפרא אדום ובין הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר מתאימה לאנשים בעלי צמיחת שיער שחורה או חומה אך אינה יעילה כאשר מדובר באנשים בעלי שיער ג'ינג'י או בלונדיני. למרות שהסרת שיער באמצעות אינפרא אדום אינה מתאימה לאנשים בעלי שיערבהיר במיוחד, היא יכולה להיות יעילה לחלקם ולכן מומלץ לבדוק את האופציה לטיפול זה במהלך אבחון בקליניקה לרפואה אסתטית.

בנוסף, היא מתאימה לבעלי עור כהה, כאשר הסרת שיער בלייזר לא תמיד תהיה יעילה על אנשים כהים במיוחד. היתרון המהותי שלה הוא הצמצום של תופעות לוואי כמו אינפקציה וכוויות, כיוון שקליניקות רבות נוקטות באמצעי זהירות מיוחדים, ביניהם מכונות קירור שמבטיחות צמצום של תופעות הלוואי.

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות