תל אביב לא צריכה: דווקא בחודש ההנחות הגדולות – קונים פחות

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

דצמ 2, 2022

חודשים נובמבר ודצמבר ידועים כחודשי הנחות הענק והמבצעים. בלאק פריידי, שופינג IL, יום הרווקים הסיני, סייבר מאנדיי ועוד. המטרה: לקנות לקנות לקנות ולקנות. בתקופה זו נשברים שיאי הקנייה והעובדה העצובה היא שרבות מהקניות שנערכות בתקופה זו מוצאות עצמן לבסוף ללא שימוש ונזרקות לפח תוך זמן קצר. המשמעות של זה היא יותר זבל שאינו מתכלה, יותר פסולת אלקטרונית מזהמת, יותר בזבוז של משאבים ויותר פגיעה בכדור הארץ – הבית של כולנו.

עובדות מעציבות אלה הביאו את הרשות לאיכות הסביבה וקיימות ואת מינהל קהילה, תרבות וספורט ליזום קמפיין מיוחד – #נובמבר לא צריכה. הקמפיין קורא לציבור, דווקא בתקופה "צרכנית" זו, לחשוב רגע לפני ששולפים את כרטיס האשראי ולבחור בקפידה מה קונים ועל מה מוותרים. במסגרת הקמפיין ייחשף הציבור לאפשרויות שונות שניתן לבחור בהן לפני ההחלטה לרכוש משהו חדש. אפשרויות אלה, לא רק שהן מאפשרות לחסוך כסף ולשמור על העולם, הן גם מעודדות יצירתיות, קהילתיות והזדמנות להעריך את מה שיש.

הסוד לעולם בריא יותר: לחשוב לפני שקונים

המטרה של יוזמי הקמפיין היא לא להטיף לאנשים להפסיק לקנות אלא לגרום לציבור לחשוב, לבחור בקפידה ולקנות עם מודעות גדולה יותר לסביבה. נקודת ההנחה ממנה הם יוצאים היא שצמצום הצריכה הוא השיטה האפקטיבית ביותר לשמור על כדור הארץ. חשבו על זה: אם כל אחד היה חושב על העולם לפני שהוא מקיש את קוד כרטיס האשראי שלו – היינו במצב הרבה יותר טוב, שכן, פחות קנייה של מוצרים = פחות זבל ופחות עומס על כדור הארץ. ומה מרוויחים? עולם בריא יותר, נקי יותר, עם משאבים בשפע והזדמנות ליהנות מהדברים החשובים באמת – ממפגש אנושי, מזמן לעצמנו וממה שבחינם – .

הזבל של אחד הוא האוצר של אחר: כמה אלטרנטיבות לפני ששולפים את האשראי

במהלך החודש הקרוב יוצגו לציבור אלטרנטיבות מגוונות לצרכנות נבונה ומקיימת: החלפת חפצים, תיקונים, השאלה ועוד והכל תוך שימת דגש על קהילתיות, איזון נכון בין זמן עבודה-בית, רווחה והאטה. במסגרת הקמפיין יתקיימו שיתופי פעולה עם בעלי מקצוע שונים בתחום, עם יוזמות סביבתיות, מוסדות חינוך כמו בתי ספר, גנים, תנועות נוער, מרכזים קהילתיים, אמנים סביבתיים ועוד.

בין הסדנאות והפעילויות שיתקיימו: סדנאות עיצוב וסטיילינג, אירועי קח-תן, מכירות יד שניה, סדנאות תיקון, היכרות עם חנויות יד שניה, לימודי מיחדוש, סדנת הנדיוומן ועוד.

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות