ייעוץ פנסיוני: צעד קטן בהווה למען העתיד הכלכלי שלך

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

מאי 27, 2023

אם תעשו סקר רחוב קליל בקרב אנשים צעירים ותשאלו אותם מהי תכנית הפנסיה שלהם, סביר להניח שרובם לא ידעו איזו תשובה לענות. במקרה הטוב הם לא עסקו או חשבו על כך מעולם ובמקרה הרע הם יגידו לך שיעזבו אותך בשקט. הסיבה לכך ברורה והגיונית: אנשים בשנות צעירותם אינם חושבים על הימים בהם יהיו זקנים.

ראשית, מכיוון שעבורם הזיקנה היא רחוקה ולדמיין אותה זה דבר שקרוב מאוד לדמיין עידן בו נטוס בחלליות לחופשה במאדים ושנית מכיוון שלצערים אין זמן לחשוב על העתיד שלהם. במדינה כמו ישראל, בה יוקר המחייה לוחץ ואנשים צעירים עסוקים בלסגור את החודש, קשה לחשוב ולתכנן את העתיד.

סיבה נוספת לאי העיסוק בפנסיה קשורה לרתיעה מהנושא. פנסיה נתפסת כתחום סבוך עם מושגים זרים ומפחידים והצפת מידע שהאדם מן היישוב עשוי בהחלט לחשוש מלהיכנס אליו. ואכן, צעירים רבים שנדרשים לנושא מעדיפים לדחוק אותו הצידה ולא לעסוק בו באופן רציני.

איך ייעוץ פנסיוני יכול לעזור?

למרות החששות והקושי לעסוק בתחום הפנסיה, כל מומחה בנושא (וגם כל אדם שכבר יצא לגמלאות) יוכל לומר לכם שכדאי מאוד לקבל החלטות על הנסיה בשלב מוקדם בחיים ולהתחיל לחסוך ולכנן את עתידכם הכלכלי. בדיוק בשביל זה קיים ייעוץ פנסיוני. ייעוץ פנסיוני הוא שירות שניתן על ידי בעל מקצוע מוסמך ועתיר ניסיון שביכולתו לעזור לכם לתכנן את מסלול הפנסיה הנכון ביותר עבורכם.

מה צריך לדעת על ייעוץ פנסיוני לפני שמתחילים?

ממש כלום ושום דבר. ייעוץ פנסיוני נועד כדי לאפשר לכל אדם, גם לאדם שאינו מבין כלום בכלכלה ובפנסיה, לקבל החלטות נכונות על החיסכון הפנסיוני שלו. היועץ יבקש ממך כל מיני פרטי מידע בסיסיים על ההכנסות שלך, על מצבך הכלכלי ויעזור לך לקבל תמונה מדויקת לגבי הבחירה הנכונה ביחס לעתיד שלך. הוא יציג לך כמה אפשרויות שמתאימות למצבך התעסוקתי והכלכלי ויעזור לך לבחור באפשרות הטובה ביותר עבורך.

ייעוץ פנסיוני: גם בשלב מאוחר בחיים

יש לציין שכל עוד נמצאים בעולם העבודה, אף פעם לא מאוחר מדי לקבל ייעוץ פנסיוני. מן הסתם, המצב הכלכלי והקריירה של אדם משתנה לאורך החיים והשינויים הללו משפיעים גם על מסלול הפנסיה הנכון עבורך. יועץ פנסיוני יוכל לכוון אותך ולעזור לך לבחור בכל שלב בחיים את מסלול הפנסיה הנכון. תמיד ניתן לבצע שינויים בחיסכון ואפילו מומלץ לבדוק מדי פעם את האפשרויות שלכם ולהבטיח שמסלול הפנסיה שבחרתם הוא הנכון והמשתלם ביותר עבורכם.

למידע נוסף גלשו לאתר אינטרנט של המרכז לתודעה פיננסית

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות