ארנבים למסירה או ארנבים לקנייה: כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

יול 13, 2023

ההחלטה לגדל ארנב היא החלטה מרגשת להכניס לחייכם יצור פרוותי ומתוק, שבמידה שתטפלו בנכון, יכניס לחייכם אושר ושמחה אינסופיים. אנשים שמעוניינים לגדל ארנב ואינם מכירים כלל את עולם גידול הארנבים, יחשבו לא פעם שעליהם לגשת לחנות חיות. חשוב שתדעו, שברוב המקרים רכישת ארנב בחנות חיות היא טעות.

אם לא בחנות חיות, איפה כן ניתן להשיג ארנב? מאמר זה נכתב על מנת להעניק לכם את כל הידע הדרוש כדי להחליט בסוגיה המשמעותית: ארנבים למסירה או ארנבים לקנייה, ולקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם ועובר הארנב שתכניסו לביתכם.

אימוץ מול קניית ארנבים: כלל אצבע חשוב מאין כמותו – אהבה

עוד לפני שהחלטתם אם לאמץ ארנב או לרכוש ארנב, חשוב שתקבלו החלטה אחת חשובה בהרבה – החלטה לאהוב ולטפל בארנב שלכם בכל מחיר. ארנב הוא חיה מדהימה, עדינה, מתוקה, חברותית שמחפשת אהבה ויודעת להעניק אהבה. בגלל כל התכונות הללו ועוד רבות וטובות אחרות – מגיע לארנב שלכם לגדול בבית טוב, להיות מוקף באהבה ולקבל מענה לכל צרכיו.

ארנב שבעליו מתייחסים אליו יפה הוא ארנב מאושר שגם יחזיר לבעליו אהבה. אם אין ביכולתם לתת לארנב שלכם את מה שהוא זקוק לו – עשו לו ולעצמכם טובה ואל תאמצו אותו מלכתחילה. יש כל כך הרבה ארנבים שאומצו/נקנו וכעבור זמן קצר ננטשו. נטישה היא הדבר הכי עצוב והכי אכזרי שניתן לעשות לארנב (ולכל בעל חיים), ולכן חשוב מאוד שתהיו שלמים לחלוטין עם ההחלטה שלכם לגביי אימוץ ארנבים לפני שתעשו את הצעד הזה.

חשבת על זה והחלטת שאתה מוכן לגדל ארנב ולדאוג ולאהוב אותו לכל החיים?

יופי! כיף לך וכיף לארנב. כעת ניתן להתפנות לשאלה הקריטית: אימוץ מול קניית ארנבים. אם החלטת לקנות ארנב בכסף, מומלץ בחום שלא תקנה אותו בחנות בעלי חיים. יש להקפיד לקנות ארנבים אך ורק ממגדל שמספק לארנבים שהוא מוכר מזון ראוי, תנאי מחייה מתאימים, שמירה על הבריאות ועוד.

אם אתה מעוניין לרכוש ארנב גזעי, סיכוי גבוה שתוכל למצוא כזה אצל מגדל ראוי ומקצועי. אם החלטת לאמץ, דע לך שזו החלטה ראויה מאוד שיש ביכולתה להציל ארנב שננטש על ידי בעליו הקודמים.

כמה מילים לסיום

בין אם תאמץ ארנב למסירה ובין אם תקנה ארנב, הכי חשוב להעניק לארנב שלך את כל האהבה שהוא זקוק לה ולספק לו מענה הולם על צרכיו הגופניים והרגשיים. ארנבים בריאים ואהובים, הם ארנבים מאושרים.

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות