כיצד נכון לבחור יועץ פיננסי?

בלו בוקס ישראל

נכתב על ידי בלו בוקס ישראל

ספט 8, 2022

ישנם נותני שירות רבים שמציגים עצמם כיועצים פיננסיים אך למעשה אין להם כל הכשרה בתחום. בתחום הפיננסים, כדאי לבחור ביועץ פיננסי בעל ניסיון והכשרה מוכחים. מהו יועץ פיננסי? כיצד בוחרים יועץ פיננסי? מהי ההכשרה הנדרשת ליועץ פיננסי ומדוע בכלל כדאי להיעזר ביועץ פיננסי? כל זאת ועוד במדריך קצר זה.

מהו יועץ פיננסי?

יועץ פיננסי הוא נותן שירות שמעניק שירותי ייעוץ לחברות, למשפחות וליחידים במטרה לשפר את התנהלותם הכלכלית. יועץ פיננסי מלווה, מדריך ומייעץ ומלמד את לקוחותיו כיצד לנהל בצורה המיטבית ביותר את חשבונות הבית או העסק.

מהי ההכשרה של יועץ פיננסי?

בישראל תחום הייעוץ אינו כפוף לרגולציה ועל כן כל אדם יכול להכריז על עצמו כיועץ. מצב זה מאפשר מצב בו אנשים ללא כל הכשרה יכולים להציג עצמם כיועצים בשלל נושאים רגישים, כמו גם תחום הפיננסים. כשבחורים יועץ פיננסי כדאי לוודא כי האדם שנבחר הוכשר באופן אקדמי בתחום כלכלי כלשהו כמו ראיית חשבון, מנהל עסקים ועוד. אדם שהוכשר בתחום זה עובר לרוב הכשרה מקיפה שנוגעת בהיבט המשפטי, בהיבט הייעוצי ובהיבט המיסוי. לצד זאת, כדאי לוודא שליועץ שלכם ישנה לא רק הכשרה מקצועית אלא גם ניסיון בפתרון בעיות כלכליות הן של משפחות ויחידים והן של חברות ועסקים. אם היועץ שלכם עבד בעבר כמנהל בתחום, כיועץ בחברה גדולה ועוד – זהו בהחלט ניסיון מתאים ורלוונטי. בנוסף, אם היועץ מעיד על עצמו כי עבר קורס ייעוץ עסקי במוסד מוכר ונחשב זהו גם סימן חיובי.

לצד יועצים מסוג זה ישנם גם יועצים שמגדירים את עצמם כקואוצ'רים – מאמנים עסקיים. להם בדרך כלל אין הכשרה בתחום הכלכלה ועל כן הייעוץ שלהם מוגבל לתחום הרגשי. כלומר, לעזור לכם לנסח את מטרותיכם ולעורר מוטיבציה להצלחה. חשוב להדגיש את ההבדלים הללו בבואכם לבחור יועץ פיננסי. את העיסוק בכספים שלכם כדאי שתשאירו לאדם שיודע מה הוא עושה.

אילו סוגים של ייעוץ פיננסי ישנם?

ישנם סוגים שונים של ייעוץ פיננסי וסוגים שונים של יועצים פיננסיים. הייעוץ יכול להינתן על ידי היועץ הפיננסי בכמה דרכים: ישנו ייעוץ לנושא ותחום מסויים, ישנו ייעוץ לשלל נושאים שכולל גם ליווי לאורך מספר מפגשים וישנו ייעוץ פיננסי מתמשך.

איך מחשבים את המחיר של ייעוץ פיננסי?

כמובן שהתשלום ליועץ פיננסי תלוי בסוג השירות שהוא התבקש לתת ללקוח. בנוסף, נכנסים לחישוב גם גורמים נוספים כמו מורכבות תחום הייעוץ, הוותק של היועץ, הכשרתו המקצועית, נסיונו המקצועי, המוניטין המקצועי שלו ועוד.

למידע נוסף https://todaafinansit.co.il/

בלו בוקס ישראל

בלו בוקס ישראל

העורך הראשי של האתר, יובל וינברג, מביא לכם מאמרים, דעות וטיפים מעניינים ישירות מהמקלדת. אין להעתיק או לשכפל תכנים מאתר זה ללא רשות כתובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות